
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.5 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 100 MHz |
| Type | Voltage Level |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 4.2 ns |
| Quiescent Current | 15 µA |
| Propagation Delay | 4.3 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Transceiver, Translator |
| Number of Inputs | 8 |
| Data Rate | 500 Mbps |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Number of Outputs | 8 |
| Nominal Supply Current | 25 µA |
| Voltage - VCCB | 1.65 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 5.5 V |
Stock: 2808
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53462
Ext.Price$0.53462
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53462 | $0.53462 |
| 10 | $0.42710 | $4.27100 |
| 25 | $0.38971 | $9.74275 |
| 50 | $0.35559 | $17.77950 |
| 100 | $0.32447 | $32.44700 |
| 300 | $0.30794 | $92.38200 |
| 500 | $0.29226 | $146.13000 |
| 1000 | $0.27548 | $275.48000 |
